Strona głównaKontakt: +48 32 793 73 31
Biuro rachunkowe Będzin

Pomożemy Ci w zakresie: Księgowość i podatki Kadry i płace Doradztwo i monitoring należności

Sprawdź o ile nasza oferta będzie lepsza

Praca księgowego nie jest pracą wykonywaną tylko dla samej dokumentacji księgowej. Księgowy to przede wszystkim osoba, która współpracuje z właścicielem i pomaga mu w podejmowaniu strategicznych decyzji finansowych oraz operacyjnych dla jego firmy. Klient to przede wszystkim partner dla którego i z którym współpracuje. Tworzenie dokumentacji księgowej jest także niezmiernie ważne. Księgowy jest merytorycznie odpowiedzialny za sporządzanie dokumentów finansowych w firmie i za rozliczenia z podmiotami skarbowymi. Księgowy oczywiście pomaga też Właścicielowi zrozumieć podstawowe informacje księgowo-podatkowe, skutki określonych decyzji, ryzyka i zagrożenia, analizuje sytuację i podpowiada odpowiednie rozwiązania prawne, zawsze pozostając w kontakcie z podejmującym decyzje – niejako w jego cieniu. W taki sposób pracuję ja i moja firma. Zapraszam do współpracy.Piotr Pawliszyn NASZE INICJATYWY: Będzińskie Centrum Biznesu Nauki i Kultury

O firmie

W dzisiejszych czasach następuje coraz większa specjalizacja w zakresie świadczonej pracy. Jednocześnie przepisy prawne stają się coraz bardziej skomplikowane i niejednoznaczne. Dlatego dla firm coraz większym problemem jest posiadanie odpowiednio wykwalifikowanej kadry. Jest ona także coraz drożej opłacana, co jest częstym problemem osób prowadzących działalność gospodarczą. Jednocześnie faktyczną pracę księgową można podzielić pomiędzy różne osoby. Część pracy mogą wykonywać osoby o niższych kwalifikacjach zawodowych. Praca Głównego Księgowego może być ograniczona do rozwiązywania faktycznych problemów księgowo-podatkowych i nadzorowania pracy innych osób.

Dobra organizacja pracy i podział obowiązków jest kluczem do sprawnego zarządzania finansami i pracownikami działu finansowego w firmie. Dlatego coraz bardziej popularna wzorem krajów zachodnich jest na rynku księgowym działalność takich firm jak nasza. Nie dużych, rodzinnych nastawionych na kompleksowe rozwiązywanie wszystkich aspektów związanych z księgowością.
Potrafimy z jednej strony mając wykwalifikowaną kadrę świadczyć usługi Głównego Księgowego wewnątrz firmy naszego klienta. Z drugiej strony mając specjalistów z różnych dziedzin prawa i księgowości, jesteśmy w stanie świadczyć usługi biura rachunkowego na wysokim poziomie. Potrafimy rozpoznawać faktyczne problemy i ryzyka podatkowe dla podmiotów gospodarczych dla których prowadzimy księgi rachunkowe.

Wirtualne biuro - usługa dodatkowa

Czechy

Poza bieżąca działalnością specjalizujemy się w obsłudze podmiotów gospodarczych posiadających zagraniczne oddziały na terenie Republiki Czeskiej. Obsługujemy także oddziały czeskich spółek położone w Polsce. Znamy praktyczne problemy i zagadnienia związane ze stosowaniem umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską a Republiką Czeską. Współpracujemy z osobami biegle posługującymi się językiem czeskim oraz z polskojęzycznym biurem rachunkowym na terenie republiki Czeskiej.

Nasz zespół

Konsultor sp. z o.o. to firma składająca się z głównych księgowych założona przez Piotra Pawliszyna, który posiada ponad 10 letnie doświadczenie w pracy głównego księgowego, usługowym prowadzeniu ksiąg rachunkowych, a także własnej działalności gospodarczej na rynku usług księgowych.

Początkowo była to firma typowo rodzinna dziś zatrudnia pracowników lub współpracuje ze specjalistami w wielu różnych aspektach dotyczących rachunkowości, kadr i płac.

Barbara i Piotr Pawliszynowie współzarządzają firmą i posiadają każde z osobna uprawnienia Ministra Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Nasza firma posiada zgodnie z przepisami prawa polisę ubezpieczeniową na usługi prowadzenia biura rachunkowego i doradztwa podatkowego.

Publikacje

 • Piotr Pawliszyn współpracuje m.in. z Wydawnictwem Wolters Kluwer, gdzie jest ekspertem w zakresie kosztu uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych i publikuje odpowiedzi na pytania czytelników Vademecum Doradcy Podatkowego oraz Vademecum Głównego Księgowego.
  - dowiedz się więcej i zobacz listę publikacji

Szkolenia BHP - usługa dodatkowa

Oprogramowanie

Pracujemy na oprogramowaniu CDN OPT!MA (firmy COMARCH) oraz SYMFONIA (firmy SAGE). Jednak biorąc pod uwagę oczekiwania i potrzeby naszych klientów możemy świadczyć usługi na różnych systemach księgowych. Znamy także programy pracujące na bazie systemu AS400 z wykorzystaniem Client Access (m.in. Golden Lake). W przypadku bardziej zaawansowanych systemów księgowych jesteśmy otwarci na wiedzę i poznanie kolejnych programów księgowych. Program to narzędzie naszej pracy.

Współpraca

Prowadząc działalność od kilku lat wypracowaliśmy sobie listę zaprzyjaźnionych podmiotów z którymi możemy na bieżąco współpracować. Są to:

 • biegły rewident,
 • doradca podatkowy,
 • radca prawny,
 • broker ubezpieczeniowy,
 • specjalista ds. BHP,
 • firmy informatyczne zajmująca się wdrożeniami programów księgowych,
 • firma medyczna świadcząca usługi medycyny pracy,
 • bank,
 • firma zajmująca się usługami reklamowymi i poligraficznymi,
 • firma przygotowująca wnioski o dofinansowanie z funduszy UE.

Teren działania

Terenem naszego działania jest województwo śląskie.
Głównymi miastami naszej działalności są Będzin, Czeladź, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza.
Naszymi klientami są także firmy z Katowic, Tychów, Chorzowa i Gliwic.

Jesteśmy otwarci także na stałą współpracę „na odległość” z każdą firmą. Zdobyte doświadczenie pozwala nam w prawidłowy sposób zorganizować obieg dokumentów i bieżącą współpracę na linii klient-biuro rachunkowe. W historii naszej pracy obsługiwaliśmy lub obsługujemy nadal firmy z terenu Bielska-Białej, Częstochowy, Krakowa, Piotrkowa Trybunalskiego czy Warszawy.

Ubezpieczenia - usługa dodatkowa

pierwsze 3 miesiące 50PLN taniej
Przegląd Ksiąg Rachunkowych
Siedziba firmyNasz e-mailNumer telefonu

Wszystkie prawa zastrzeżone © KONSULTOR
UWAGA: Ta strona używa cookies dla celów statystycznych (analiza ruchu w serwisie poprzez Google Analitycs). Jeśli nie wyrażacie Państwo na to zgody, poprzez modyfikację ustawień własnej przeglądarki można wyłączyć zapis tych plików na dysku twardym Państwa komputera.